» » Winrar CRC Hataları ve Çözümleri

Windows 7 Tüm Sürümler Tek DVD
Windows 10 Tüm Sürümler indir
Adobe Cloud Tüm Sürümler indir
Warezturkey Güncel Duyuru
Sizinleyiz...
 
 
 

Winrar CRC Hataları ve Çözümleri

Ekleyen: Supremacy - Tarih: 9-03-2015, 16:28

30
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


Winrar CRC hatası nedir ? Çözümü var mıdır ? Winrar crc hatası neden olur ? Winrar parola hatası nedir ? Neden oluşur ? Esas sorun yada sorunlar nedir ? gibi sorulara cevap bulabileceğiniz güzel bir makale sizinle.

Winrar günümüzde en çok kullanılan dosya sıkıştırma programlarından biridir.Ancak Winrardada bazı hatalar karşımıza çıkar bazen bu durumlar can sıkar.

Winrarda karşımıza en çok çıkacak hatalardan biri CRC (Cyclic Redundancy Check) hatasıdır.

CRC Hatası nedir? Nasıl oluşur?
1 - Heşeyden önce iş bilgisayarınızda başlar, eğer bilgisayarınızda virüs varsa veri kayıpları yaşarsınız, yada bilgisayarınızda olan dosyalar bozulur, o nedenle antivirüs ve güncel işletim sistemi şart. Veri kaybı demek dosyayı bozuk indirmek, dosyanın durduğu yerde bozulması anlamına gelir.
2 - Bir dosya indirirken net bağlantısının kesilmeside çok nadir olsada crcye sebebiyet verir, o nedenle dosya indirirken bağlantınızı kesmemeye özen gösterin.
3 - Sürekli crc hataları alıyorsanız bunun 2 önemli faktörü var
a- Ya sabit diskinizin miladı dolmuş ki bunuda bazı programlar ile check ederek anlayabilirsiniz.
b- Servis sağlayıcınız yani size internet veren şirketin hatlarında sorun var demektir bu geçicide olabilir daimide olabilir.Bunu anlamanın en basit yolu aynı evde farklı 2 bilgisayarda hata veren dosyaları indirerek test etmek olur.Eğer böyle bir sorun yaşarsanız spliter,kablolalar gibi bileşenleri değiştirmek gerekir sorun hala devam ederse servis sağlayıcınız ile görüşerek data akltarımlarında veri kayıpları yaşadığınızı bildirmeniz gerekir.
4 - Crc hatası net bağlantısı haricinde donanımlarınızda oluşan sorunlardanda olabilir bu ram olur hdd olur.Bunu ancak siz anlayabilir siz müdehale edebilirsiniz.
5 - Crc hatalarında yanlış parola ibaresi çıkar bu sizi aldatmasın yanlış parola gibi durumlarda dosya hiç bir şekilde açılmaz, ancak crc hatası çeviren çoklu partlara dikkat edin part 1,2 çıkar 3 te crc yanlış parola hatası verir.Bu gibi durumlarda hata crcdir zira parola yanlış olsa ilk ekran parola hatasını görürsünüz. 1. Partta crc hatası verirse yine yanlış parola diye aldanabilirsiniz unutmayın crc hatalarında ekranda crc hatası ibarasi olur + yanlış parola ibareside olur, bu hata crc dir, zira yanlış parola olan dosyayı hiç açamazsınız ve sadece parola hatası verir.
6 - Dosya eksik yada hatalı inerse isterse bu 1 kb eksik olsun yine crc hatası vermesine neden olur, özellike idm dosya birleştirme yaparken asla neti kesmeyin yada o anda başka bir işlem yapmayın.
7 - İnternet download manager programı ile indirme yaparken dikkat edin. Evet dikkat edin. Aldığınız crc hatalarının ençok nedeni bu program. Program parça, parça dosya indiriyor ve indirme tamam olunca arkaplanda birleştirme yapıyor o esnada en ufak bir hata, disk okumama, donanım yetersizliği vb. durumda dosya çöp olur.


Crc Hataları Nasıl Çözülür?
1 - İlk olarak bilgisayarınızda virüs olmadığına ve sabit diskinizin, ramlerinizin sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız.
2 - Bilgisayarınıza ccleaner gibi bir program kurarak tüm çerezleri,çöp dosyaları temizleyin,reg kayıt girdilerini yine bu program ile temizleyin akabinde modeminize reset atın ve
a - Dosyayı tekrar indirin, eğer alternatif linki varsa alternatif linkten indirin
b - Herhangi bir indirme yöneticisi kullanıyorsanız, idm,flashget gibi bunun yerine alternatif bir program ile indirme yapın yada mozilla yada internet explorer yada hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onun indirme arayüzü ile indirin, eğer normal tarayıcı arayüzü ile indirme yapıyorsanız tam tersini uygulayın
3 - Winrar sürümünüzün son sürüm olup olmaması çok önemli değildir. Mutlak suret ile anladığınız dilde olan sürümü kullanın hataları anlamanız daha kolay olur. Yine güncel winrar programını kullanmak yararınıza olacaktır. Özellikle winrar 5 sonrası.
4 - Dosya upload sitelerinde bazı zamanlarda hatalar olabilir, o nedenle alternatif linklerden indirmeleri deneyin. Bir dosyada hata aldıysanız bunu bize bildirin. x hosttan indirdim ve hata aldım kontrol edebilir misiniz ? Bunu yazmanız yeterli olacaktır.
5 - Farklı bir bilgisayardan dosyayı indirmeyi deneyin ancak unutmayın aynı internet bağlantısını kullanıyorsanız ve veri aktarımda veri kaybı varsa başka bilgisayarda olsa hata verecektir
6 - Aynı evde farklı bir bilgisayardan dosyayı indirip hata alırsanız 2. adımı uygulayın
7- Winrar ile dosyayı onarmayı deneyin, gerçi dosyada kurtarma kaydı yoksa bu pek bir işe yaramaz

Genel olarak crc budur, olabilcek nedenler çözümler bunlardır, bu arada bizler çoklu partlarda rarladığımız dosyaları test ederiz ondan sonra yükleriz, attığımız sitede bir sorun olursa diye alternatif veririz, zaten böyle birşey olduğunda biz bunu anlarız.Çünkü sitelere dosya eksik giderse link alamazsınız o nedenle yukarda olan bilgiler oldukça işinize yarar.

Upload sitelerinde kullanılan teknoloji ile evdeki bilgisayarlar aynı değildir, ancak bu gibi sitelerdede sorunlar olabilir olmaz diye birşey yok, aynı bizdeki gibi donanımlarda sorunlar olur veri kayıpları yaşanır.Bunuda bizler yine anlarız.Bir konuda 1 kişi crc hatası aldım diyebilir 2. kişide diyebilir 3. kişi derse o işte sorun var demektir :)

Velhasıl site adminleri sorun yok diyorsa sizde 50 kere indirmeye rağmen hata alıyorsanız, yukarda olan şartları göz önünde bulundurun, site adminleri sizin servis sağlayıcınız, yada bilgisayarınızın içine saklanmış toz bulutu değildir bu nedenle crc nedir bilmeniz ona göre müdehale etmeniz lazım, bölgenizde hatlarda sıkıntı varsa bunu ancak siz tespit edebilir servis sağlayıcınız çözebilir.


Ek olarak bizler yüksek kapasiteli donanımlar, yüksek bağlantı hızları ile yükleme işlemlerini yapıyoruz. Yani yüklemeler ev bilgisayarlarından, ttnet bağlantıları ile yapılıyor sanmayın. Bundan bahsetme nedenim sanayi tipi işlemciler kullanıyoruz buda olası tüm hataların önüne geçiyor. Bağlantı hızımız ? Buyrun
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


Bağlantı yada donanım bu işte çok önemli. Gerek bizler gerek filehoslar bu kalitede donanımlar kullanıyor buda olası veri kaybının önüne geçiyor. Ancak olmaz olmaz diye bir kural yok. Bir hata alırsanız önceliğiniz bu makale olsun akabinde bize bildirin biz dosyayı belirttiğiniz sunucudan indirip kontrol sağlarız.


Parola veya Şifre Sorunu
Eğer winrar parola hatası derse parola yanlıştır ve elinizde doğru parola olmaz ise o dosya açılmaz, sitelerde olan şifreleri mümkün olduğunca el ile yazmaya özen gösterin. En önemlisi parola hatası ile crc hatasını birbirinden ayırın, parola hatasında dosya hiç bir şekilde açılmaz.

Winrar ile dosyayı onarma
Eğer dosyada kurtarma kaydı varsa winrar ile dosyayı onarmayı deneyebilirsiniz. Onarmaya rağmen hata alırsanız dosya o denli bozuk inmiştir. Yukarıda yazdıklarımı göz önüne alarak tekrar indirme yapabilirsiniz.Sorun bildirirken
Yazışarak diyalog kurduğumuz bir ortamdayız. Bu bağlamda;
çalışmıyor
hata veriyor
vb. kısa birşey ifade etmeyen sözler yerine daha kapsamlı bilgiler sunmanız yararınıza. Unutmayın burası ücretsiz bir ortam. Herhangi birşey için destek sözü sunmuyor yada vaat etmiyoruz ancak bildiğimiz birşey varsa yardımcı olmaya çalışırız. Bu bağlamda yaşadığınız sorunlarda detayları ekleyin. Örnek bir kurgu ile;

- CRC nedir artık öğrendik. Testlerimizi yaptık. Ancak yine sonuç alamadık. Bu durumu bize iletin. Alternatif linkler varsa "ilgili sunucudan jdownloader/idm/tarayıcı aracılığı ile indirdim kontrol mümkün mü ? " demeniz bizim için yeterli. Yüksek bağlantımız mevcut indirip kontrol sağlarız.

Hata verdi der ne indirme sunucusu yazarsanız, ne indirme programı bu durumda yardım beklemeyin.

Otomatik Şifre Tanımlama
Sağ bloktan güncel winrar programını indirip kurun. Herhangi bir dosyanın üzerine gelip arşive ekle diyin;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


2 - Parola seç yazan yere tıklayın;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


3 - Parolaları yönet yazan yere tıklayın;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


4 - Sağ kısımdan ekleye tıklayın;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


5 - Parola bilgilerini girin. Bizim kullandığımız parola www.warezturkey onu üst kısma yazıyoruz. Alt kısma ise ona bir etiket tanım ediyoruz. w basınca bu parola çıksın;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


parolayı tanım ettik peki ne işe yarar ?
Warezturkeyden indirdiğiniz herhangi bir dosyaya sağ klik yapın ve klasöre çıkar diyin;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


ilgili ekranda tanım ettiğiniz harfi girin;
Winrar CRC Hataları ve Çözümleri


hoop tanım ettiğiniz parola girilmiş olur.

Son olarak
Şifreli olsun yada olmasın. Sıkıştırma yapılsın yada yapılmasın olası indirme sorunlarında dosya bozuk olur. Örneğin rar yapılmamış bir film indirdiniz ve bu bozuk indi. Dosyaya tıkladığınızda crc, parola hatası demez sadece dosya bozuk hatası gelir.

Winrar dosyalarını neden şifreliyorsunuz ?
Hemen, hemen herkesin bilgisayarında bir antivirüs programı var. Antivirüs programları arkaplanda daima tarama yapar. Neye karşı ? virüs yada benzeri.
Filehostlardada benzeri bir sistem vardır. Yüklenen dosyaların tamamına yakın telif içeren dosyadır. Bu nedenle filehostlar bu dosyaları tarar ve siler. Bunun önüne rar dosyasına şifre koyarak geçebiliyorsunuz. Bu sistem rapidshare.de yada rapidshare.com zamanından vardır.
Bir dosyaya şifre koymak dosyanın yapısını bozmaz. Sıkıştırma yapılmayan bir dosyada bozuk inebilir. Onda bir hata almazsınız ancak dosya açılmaz. Bir takıma sıkıştırma yapmak hem dosya boyutunu düşürür hem sağlama yapmamızı sağlar.
Diğer yandan çabuk silinmeleri önlemek zira dosya paylaşım siteleri dosya içeriğini tarayabiliyor. Ancak rar şifresi koyarsanız tanıyamıyor.
Yüklenen sunucularda olası virüs olgusuna karşı dosyayı güvenli hale almak. Rar şifresi ile korunan bir dosyaya virüs bulaşamaz.


Dilerim faydalı olur.
Supremacy - WT

Kategori: Sıkça Sorulan Sorular - Duyurular

Merhabalar, Sitemizi Ziyaretçi olarak görüntülemektesiniz.
Linkleri görmek için üye olmanız gerekmiyor. Üst kısımda İndirme Linkleri altında linkleri görebilirsiniz. Eğer illa üye olmak isterseniz Üyelik formu için buraya tıklayın ve üyelik işlemini yapın.
<
 • 1 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
7 Ocak 2017 16:11

gy52

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Üye
 
Tesekkürederi elinize saglik proplem cözülmüs oldu

<
 • 0 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
31 Mart 2016 11:39

1001f

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
Ben,indirdiğim büyük dosyaların hemen hepsinde crc hatası alıyordum fakat dosyaları silmeye kıyamadım,onları bir klasörde topladım.
Rar programında bir olay (hata değil) olduğunu düşünerek,winzip programını kurdum.
Tüm biriktirdiğim dosyaları sorunsuz açtı.
Hata alan arkadaşlar...Siz de deneyin derim.
Kolay gelsin

<
 • 371 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
9 Mart 2015 17:25

mehmet1987

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Üye
 
saolun...

<
 • 0 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
9 Mart 2015 16:25

sanane

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
Süper

<
 • 7 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
4 Şubat 2015 09:55

tan52

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Üye
 
Tüm çalışma ve emekleriniz için yürekten teşekkürler.

<
 • 57 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
2 Şubat 2015 21:43

Nicholei-hell

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Üye
 
Bir konuda 1 kişi crc hatası aldım diyebilir 2. kişide diyebilir 3. kişi derse o işte sorun var demektir :)

Buna ben de güldüm. Bu arada bağlantı sağlam ötesiymiş :)

<
 • 94 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
2 Şubat 2015 17:08

Sinan0

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Üye
 
Bağlantı hızınız speedtest.net'i bile zorlar bu nedir ya :D

<
 • 179 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
1 Şubat 2015 22:02

SnaKe

Alıntı yap
 • Üye Grubu: VİP-ÜYE
 
Bu konuya Güncellik getirdik en sonunda

Kendimden utanıyorum request
Utandıgım şey böylesine basit bir şey tekrar tekrar konu diriltilip anlatılmaması gerekiyordu yakında kişilerin bilgisayarına bağlanıp adminler kuracak bütün programları öyle hissediyorum

Tabiki herkes kendi çapında birşeyler biliyor herkes cok iyi bilmek zorunda değil ama arkadaşlar şöyle bir gerçek var Burası warez sitesi öncelikle bunu anlamamız gerekiyor burda cok basit kurulumlarda olabiliyor cok zor kurulumlarda ama şu bi gercekki konuyu egerki okuyup tarif edildiği gibi eksiksiz tamamlayan bir kişi kesinlikle hiç bir sorunla karşılaşamaz
karşılaşan Kullanıcılar Ya sistemsel bir arıza ile alakalı yada internet ile alakalı bir problem yaşamaktadır ve bunun bilincinde deildir

Hatta şöyle bir örnek vermek istiyorum kendimden geçenlerde Call Of Duty Adwenced warfare adlı oyunu indirmiş ve oynamaya kalkıştım
sistemim şu şekilde

İşlemci AMD FX X8 8350
Anakart ASUS M5A97 evo 2.0
Ekrankartı Sapphire R9 280 dual-x gddr5 3GB 384 bit
Ram Kingston 8 GB 2x4
Power Cosair cs serisi 750w +80 plus gold
Kasa Cooler master haf x 942 black edition full tower
işlemci soğutucu : Zalman CNPS9900 MAX

böyle bir canavara bu oyunu kurmak isterken hata aldım ve oyunu yükleyen adminimizin konuda belirttiği bir cümleyi atlamışım ( bu oyun 64 bit işletim sistemleri için üretilmiştir )
Yani benim sistemim cok iyi yada benim internetim şöyle böyle demesin kimse Lütfen hepimiz biraz daha gayret gösterip sitemize sahip çıkalım zira ilerki zamanlarda girecek bir sitemiz olmayabilir sonuçta onlarda bizim gibi insanlar ve herşeyin mutlak bi sabrı vardır

kimse lütfen yazdıklarıma kırılmasın ben bu siteye girdiğim ilk günden beri güveniyorum ve onlarında bize güvenmesini sağlamak zorundayız ki girdiğimiz her gün burasını yine bu şekilde bulabilelim

Ama yinede desteklerini bizlerden esirgemeyen bütün Warezturkey.net ailesine Teşekkürlerimi sunuyorum

<
 • 0 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
1 Şubat 2015 19:21

aliiiii

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
ÇOK GÜZEL ! Yararlı bilgiler için teşekkürler. Sizi anlayabiliyorum hakta veriyorum. Acayip üşengeç bir toplum olduk.

<
 • 0 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
13 Aralık 2014 21:12

kötü horoz

Alıntı yap
 • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
çok şükür sıkça sorulan soruların içerisinde parola hatalarıyla ilgili bilgileri okuyup, şifreyi kopyala yapıştır yerine elimle girerek sorunu çözdüm, tşk ederim

Önceki Sonraki
Yorum eklemeden önce bilmeniz gerekenler
 • Burayı okumadan yorum YAPMAYINIZ. Yorumlar onaya tabi tutulmaktadır.
 • Warezturkey'in misyonu sadece dosya paylaşmaktır. Bu bağlamda içerikler için destek, video, eğitmenlik misyonu üstlenmez ve bunları vaat etmez. Kısaca kimse size yardımcı olmak zorunda değildir.
 • Gönülülük esası işler. Ya kuramadım video çeker misiniz ? Resimli anlatır mısınız ? Binlerce ve sürekli değişen içeriğin hangisine video çekeceksiniz ? Ki sitemizin amacı bu değil zaten. Makul olalım.
 • Gönülülük esasında rica, nezaket çok önemlidir (Siz ne olursa olsun nezaket gösterin, site yöneticileri sizi baş üstünde tutar aksi olursa atış serbest). Bir sorun yaşıyorsanız işletim sisteminizi, yaşadığınız sorunu detaylıca yazın. Mutlaka ekran görüntüsü paylaşın. Bildiğimiz konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Detay diyince adınızı, soyadınızı istemiyoruz. Sorun ne ise onla alaklı detay çok önemlidir.
 • Sadece soru veya sorunlarda yorumlarda boy göstermeyin. Bildiğiniz konularda yorumlarınız ile diğer insanlara katkı sağlayın, bilgi paylaştıkça çoğalır.
 • Bize şuraya yükleyin, buraya yükleyin demeyin. Her sitenin bir yayın politikası vardır. Buna lütfen saygı gösterin. Lütfen link isteğinde bulunmayın. Sadece dosya paylaşım sitelerinden link veren veya torrent ile alakası olmayan sitelerden torrent istemeyin. Bunlar farklı teknolojiler.
 • Warezturkey'in kullandığı ana host turbobit'tir (5sene). Harici hostlar alternatif olarak verilmekte. Turbobit harici link yenilemesi yapılmamaktadır. (Çünkü alternatifler ya çabuk patlıyor, ya dosyayı kısa sürede siliyor hangi birine koşacan ?)
 • Warezturkey özellikle crackli vb. paylaşımlarda katı bir filtre uygulamaktadır. Kaba tabiri ile otu, suyu eklememektedir, güvenmediği içeriği bizzat test etmektedir. Ancak her daim kendi antivirüs uygulamanız ile taramayı, kendi filtrenizi uygulamayı unutmayın. Elbette crackler, keygenler vb. şeyler için sahte alarmlar söz konusu bu zamanla öğrenilecek bir durumdur. Yani her uyarı zararlı anlamına gelmeyebilir.
 • Dosyaların Winrar şifresi : www.warezturkey.net şeklinde olup indirme linklerinin altında yazar.

Yorum Ekle

Adınız: *
E-Mail Adresiniz (Zorunlu değil):
Yorumunuz: *
 • super1turkiyesopakahkaha
  oyunsuperwinkwinked
  smileambelayfeel
  fellowlaughinglollove
  norecourserequestsad
  tonguewassatcryingwhat
  bullyangryalkisuyku
  muzik1numarasinirarkadas
  arkadas2rep
Soru:
06 Plakalı ilimiz hangisidir ? (Anka...)
Cevap:*
* ile işaretlenen alanları doldurmak mecburidir.