» » Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri

Windows 7 Tüm Sürümler Tek DVD
Windows 10 Tüm Sürümler indir
Adobe Cloud Tüm Sürümler indir
Warezturkey Güncel Duyuru
Sizinleyiz...
 
 
 

Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri

Ekleyen: Supremacy - Tarih: 3-03-2015, 23:22

39
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


Öncelik olarak dünyanın kapitalist sistem üzerine kurulu olduğunu unutmayalım :) reklam aralarına diziler, video izlemek istediğiniz zaman video öncesi reklam, youtube'da bir video izleyim derken 999 tane reklam diye uzar gider.

Esasen web yayıncıları için reklam en büyük gelir kaynağıdır. Reklam engellemeyi pek tasvip etmiyorum ancak suyunu çıkaran sitelerde reklamları kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Diğer yandan Warezturkey tarzı sitelerde çokca gördüğünüz yada hiç dikkat etmediğiniz "indir" butonuna benzeyen reklamlar ise tam bir felaket. Portalsepetleri, v9'lar, homepageler. Diğer bir deyişle virüs şeklinde bilgisayarınıza sızan, olduk olmadık yerde reklam çıkaran, ana sayfanızı kitleyen reklamlar. Aslında buna reklam demek doğru değil. Adını siz koyun.

Mesala warezturkey sitesinde reklam öğesi bulunmamaktadır. Olurda sitemizde saçma, sapan reklamlar görüyorsanız muhtemelen bir üst satırda söz ettiğim reklamlardan biri bilgisayarınıza bulaşmıştır. Günümüzün en tehlikeli virüsleri bu reklam virüsleridir. En basit örneği ile googleda portalsepeti nasıl kaldırılır araması yapınız :) ayrıca merak edip bu gibi şeyleri kurmayınız. Fazla merak iyi değildir.

Baktığım zaman uzun bir yazı olacak gibi. Diliyorum sıkılmazsınız. Esasen uzun zamandır yazmak istiyordum ancak özel işler, hayat derken eskisi gibi yazmak pek nasip olmuyor.

Yazıyorum zira insanımızın bu konuda bilinçlenmesini, gelen maillerde okuduklarımı bir nebze olsun indigemek istiyorum. Mesala v9 belasını tamindir musallat etti desem ? homepage sitesi yine bu arkadaşlara ait desem ?

1 - Öncelik olarak dikkat edilmesi gereken hususlar
1 - Her daim güncel tarayıcı, flash, java yada benzeri eklentileri kullanıyoruz bu konu antivirüs yazılımlarından çok daha önemlidir
2 - Güncel antivirüs kullanmaya özen gösteriyoruz. Ücretli yada ücretsiz hiç önemli değil. üç aşşa beş yukarı hepsi aynı işi görüyor.
3 - Ota, pota tıklamıyoruz :). Bir program kurarken bunu biz dahi paylaşsak ileri ileri demeden toolbar vs. kurdurmak istiyor mu dikkat ediyoruz. Biz her programı inceleme şansı bulamıyoruz. Örneğin k-lite codec pack, daemon tools lite gibi programlar ücretsizdir. Kurulumda bu gibi şeyleri kurdurmak isteyebiliyor.

nedir bu "indir" adlı reklamlar ?
Letitbit linkine tıkladım sayfa açıldı işaretlediklerim hepsi reklamdır;
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


Web sitelerinde yer alan bir reklam bannerı örneği daha;
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


bu reklamların genel özelliği .exe türünde olmasıdır. içinden ne çıkacağı coca cola sırrı gibidir. Web sitelerinde özellikle indirme sitelerinde bu tür reklam ve bannerlara dikkat ediyoruz. Bizde örneğin yıllardır indirme linkleri şu imajın altında yer alır;
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


bc.vc, adf.ly gibi reklam yönlendirmeleri, linkleri görmek için takla atmak vs. saçma sapan işler bize göre değildir. Tıklarsınız indirme sayfasına gidersiniz.

Yazma amacım dediğim gibi bilgisayarınızda reklam içeren bir virüs varsa girdiğiniz her sitede alakasız reklamlar çıkabilmektedir. O sitede reklam olmasa dahi.

2 - Reklam Engelleme Eklentileri
Bu eklentileri kullanmış olduğunuz web tarayıcısı ile kullanabilirsiniz. Burada sizlere 2 adet reklam engelleme eklentisi öneriyor olucam. Bunlardan ilki adblock plus hemen hemen herkesin kullanabileceği basit ve etkili bir eklentidir. Biraz daha detaylı bir eklenti isterseniz ublock origin eklentisini önerebilirim.

1 - Adlblock Plus
Google chrome, yandex, opera, mozilla, internet explorer vb. tarayıcılar içinse Adblock Plus . Bu eklentinin web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız . Açılan sayfada install for xxxx tarayıcı adı yazar ona tıklayınız. Kurulum işlemi başlayacaktır.

Örnek olarak chrome tarayıcısında kurulum yapalım. (Mozilla kullanmaktayım :) ) resimlere tıklayarak büyültebilirsiniz
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


Adblocktan öncesi;
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


Adblocktan sonrası;
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


2 - ublock origin
Adblock plus eklentisine göre biraz karışık gelebilir. Ancak daha fazla seçenek ve özelleştirme sunar. Her iki eklentide işinizi görür. Ban şahsen daha fazla özelleştirme, detay vb. konular için ublock origin kullanmaktayım. Yalnız özelleştirme yaparken biraz dikkat etmek lazım sitelerin temel kodlarını engelli listesine alırsanız siteler bozuk çıkabiliyor. Eklenti linkleri (Kullandığınız tarayıcı ile uyumlu olan linke tıklayın) ;

Google Chrome Eklenti Sayfası - Mozilla Firefox eklenti sayfası - Opera eklenti sayfası

3 - Bilgisayarıma Reklam Virüsü Bulaştı Önerdiğiniz Programlar
1 - AdwCleaner
2 - Junkware Removal Tool
3 - Zemana Antimalware
4 - Emsisoft Emergency Kit
5 - Malwarebytes Anti-Malware
6 - Combofix (Bu yazılım son çare olarak kullanılmalı çeşitli programlar kullandınız ancak işe yaramadıysa ve format atma düşünceniz varsa bu programı kullanın)


4 - Gereksiz notlar
Gerizekalının biri yorum kısmına "x sitelerde bu tip reklamlar var, yönlendirme linkleride var ama daha çabuk dosya indirebiliyoruz. Siz ise sitenize reklam almamak ile övünüyorsunuz tabi para tatlı" şeklinde yazmış.

Öncelik olarak sana giren çıkan ne ? Sen delikanlı gibi bu tip reklamlar yayın eden sitem var yazsana. Hayır kazancım sana niye dert oluyor ? Kazancıma kafa yoracak kadar götsün . E peki godoş gideri nerene sokacaz ? Uptobox'un kazanç sistemi var mı ? (Yok), Uploaded kazanç sistemi var mı ? (Var gibi ama yok Türkiye'de kullanılmama nedeni bu). Bir turbobit kalıyor. Kazandırıyor mu ? İmkanlar dahilinde uptobox veriyorum ücretsiz indirmesi iyi, uploaded veriyorum debridlerde kullanabilsinler diye. Turbobit kullanıyorum ve zorundayım dosyamı en sağlam saklayan host.

Hayır reklam almış olsam filehostlardan çok çok daha fazla kazanç sağlarım bunu en gerizekalı site sahibi dahi bilir. Warezturkeye ait sunucu, yükleme yapılan sunucu, 2013'ten bu yana depolama için kullandığımız ve artık yetmeyen ve artık ödeme güçlüğü çektiğimiz sunucuyu ne yapacağız;
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


bunlar su yakıyor demi. Ulan hepsini geç burası hayır kurumuna benziyor mu ? Hayır kurumu bile bağış ile dönüyor. Sen adamsan dropbox yada google drive business paketleri almamıza sponsor olursun bizde oralardan alternatif veririz. Bu gibi kişisel kullanıma özgü hesapları telif nedeni ile uçarsa yenisi tekrar tekrar alacaksın ve her ay ödemeleri düzenli yapacaksın.

Geliyor mail.ru diyor. Mail.ru sana 100 gb alan, 2 gb tek başına dosya yükleme izni verir. Ben 1 ayda 1 tb dosya yüklüyorum ne yapacaz ? Ücretli paketlerin parasını sen verecek misin ? Hepsini geç spamcı rus servislerini kullanmak zorunda mıyım ? Bak siteye yandex browser dahi yok. Niye ? Yandex reklam teklif ediyor gelen reklamı bile kabul etmiyorum. Otun, bokun içinden çıkan spamcı yandexi siteme sokmuyorum. Herşey görüldüğü üzere para. Peki göt lalesi bu çarkın neresinde sen varsın ? Hangi yaralı parmağa işiyorsun ?

Ve evet övünüyorum ulan. Reklam almadığım, senden daha kaliteli bir site çıkardığım, samimi olduğum, kendi çıkarımdan önce insanları düşündüğüm için övünüyorum. Sayın göt lalesi sende çok iyi biliyorsunki günümüzde filehost kazancı diye birşey kalmadı ve reklam alsam kat kat fazlasını cukkalarım.

Sonuç olarak böyle götlere üzülüyorum sadece. Kıskanç, düşünmekten yoksun (hayvandan farkın ne o zaman), kendini düşünen. Sitemi beğenmiyor, yayın politikamı beğenmiyor ve gelip aklınca giydirmeye çalışıyor. Ben bulunmadık hint kumaşı değilim ve eğer boş adamları siteye çekmek istiyor olsaydım ona göre yayın yapardım. Benim yayın politikama saygı duyarsın yada sana uygun olan sitelere yönelirsin. Bukadar basittir.

Kategori: İpuçları

Merhabalar, Sitemizi Ziyaretçi olarak görüntülemektesiniz.
Linkleri görmek için üye olmanız gerekmiyor. Üst kısımda İndirme Linkleri altında linkleri görebilirsiniz. Eğer illa üye olmak isterseniz Üyelik formu için buraya tıklayın ve üyelik işlemini yapın.
<
 • 1 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
19 Mart 2017 13:01

rgbdesign

 • Üye Grubu: Üye
 
süpersin hocam, emeğine gözüne gönlüne sağlık..

<
 • 0 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
17 Mart 2017 03:15

Sece

 • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
Merhabalar Sayın Supremacy, Sitenizi çok uzun süredir ziyaret ediyor ve yararlanıyorum. Bedava İndirme sitelerine pek güven olmaz ama sizin sitenize aşırı bir güven besliyorum. Şimdiye kadar sitenizden kaynaklanan hiç bir zarar görmedim.
Ben gerekmedikçe (Ya da bazı sitelerin üçkağıt açarak Yorum yapın link açılsın dedikleri gibi) o siteye zorunlu kalmadıkça ve o sitede zorunluluk olmadıkça kolay kolay indirme sitelerine yorum yazmam. Ama "4 - Gereksiz notlar" başlığı altında Sayın "G.L." için yazdığınız yorumu çok Samimi buldum ve çok hoşuma gitti! Bazılarına gerekeni Samimi olarak söylemekte yarar var. Tabii anlayabilirlerse. Ama onlar anlamasa da biz anlıyoruz. Zaten anlayalı çok olduğundan uzun süredir buradayız.
"Kaliteli bir site çıkardığım, samimi olduğum, kendi çıkarımdan önce insanları düşündüğüm için övünüyorum." demekte sonuna kadar haklısınız. Bize katkılarınız için çok teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah'a Emanet Olun!

<
 • 3 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
15 Şubat 2017 02:26

yalniz22

 • Üye Grubu: Üye
 
azerbeycandan selamlar, once sunu soylemek isterim, kac yildir bu siteden dosyalar indiriyorum, hic birinde yanlis biisey bulamaz kimse, warezturkey yoneticileri insanlari dusunuyor, sitelerine reklam sokmuyorlar, ilk once kim bu siteye laf ediyorsa, gitsin saygi orensin, kimseyi dinlemeyin, sadece devam edin, baska sitelerde kandirmaca reklam var, eyer yinede laf edeceksen git onlara et, bu siteye edemezsin, her zaman ben haklilarin yanindayim! saygi ve sevgilerimle, iyi sanslar, dediyim gibi, sadece devam! onlari dinlemeye gelmez

<
 • 6051 Yorumu var
 • 8205 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
16 Ocak 2017 01:05

Supremacy

 • Üye Grubu: Yönetici
 
DreamSongs,
Bizim arama sisteminde versiyon numarası yazmayın. Codec pack, k lite codec, windows 7 ultimate türkçe, terminatör, ashampoo, nero şeklinde aramalar yapın. Versiyon numarası yazmayın.

--------------------

<
 • 7 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
16 Ocak 2017 00:35

DreamSongs

 • Üye Grubu: Üye
 
Açıklama için teşekkürler. Sitemizden gayet başarılı bir biçimde yararlanıyorum. Bir konu dikkatimi çekiyor bu vesileyle dile getirmek isterim. Arama yerine yazdığımız başlıkların hiç birisi çıkmıyor ve Google özel arama yöntemiyle ulaşabiliyorum istediğim başlığa. Nerede yanlış yapıyorum?


<
 • 3 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
19 Kasım 2016 00:02

IHA

 • Üye Grubu: Üye
 
Merhaba , sitenizi eskiden hatırlıyorum ama yeni üye oldum.. Böyle faydalı bir site hazırlayıp bizimle paylaştığınız için öncelikle çok teşekkür ederim..

Günümüzde bazı pişkin web siteleri "içeriği görüntülemek için reklam engelleyicinizi kapatın" şeklinde yüzsüzlük yapsa da ve Adblock Plus eski performansını kısmen kaybetse de tarayıcılar için hâlâ vazgeçilmez bir extension :)

Web sitenize gelince (google analitik ve sosyal ağ bağlantısı) dışında hiçbir reklam ajansına ait uzantı yada aktivite göremiyorum..Oldukça temiz bir site ve hayretler içerisindeyim..
Reklam almayarak "kendi çıkarımdan önce insanları düşündüğüm için övünüyorum." demişsiniz , buna gerçekten hakkınız var ve Ne kadar teşekkür etsek az..
Emin olun reklam koysanız bile ; çıkarlara önem verdiği kadar insanlara da faydalı olabilmeyi temel amaç edinmiş bu felsefede olan bir siteyi desteklemek adına hergün reklamlara tıklamak için girerdim..

Tekrar Teşekkürler

<
 • 1 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
30 Ekim 2016 07:55

shadowy0

 • Üye Grubu: Üye
 
siteyi yeni keşfettim
yardımlar için ve samimiyet için teşekkürler çok faydalı buldum.

<
 • 25 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
1 Ekim 2016 05:36

mito1172

 • Üye Grubu: Üye
 
süpersin hocam Adlblock Plus duymuştum da sorun olur diye kurmadım tavsiyen üzerine kurdum reklamsız tertemiz sayfalar açıldı super eline sağlık alkis takılma densizlere boşver hep böyle devam et biz seni tanıyoruz başarılar super1

<
 • 6051 Yorumu var
 • 8205 Konusu var
 • Beğendim
 • 2
21 Eylül 2016 00:56

Supremacy

 • Üye Grubu: Yönetici
 
goldfather,
:) bu ayın sonuna kadar kişisel işlerim var. Teoman reyizinde işi başından aşkın. Siteyi adamın başına bıraktım. O yüzden bu ay sonuna kadar pek aktif olarak içerik girmiyor veya yorumlar ile ilgilenemiyor olucam. Mevzu budur yani. Bu ay bayramdır, kişisel işlerdir 15 gündür herhangi bir işlem yaptığım yok aslında. Bakmayın yorumlarda ara sıra göründüğüme.

Kısaca vay efendim yorumum onay almadı, vay efendim adamlar iplemiyor mevzusu olmasın arkadaşlar.

--------------------

<
 • 14 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
17 Eylül 2016 21:21

goldfather

 • Üye Grubu: Üye
 
turkiye Aldırma reis....
reis aldırmıyor ya...

Önceki Sonraki
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.