WarezTurkey » İpuçları » Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri

Windows 10 Tüm Sürümler indir
Adobe Cloud Tüm Sürümler indir
Windows 7 Tüm Sürümler Tek DVD
Warezturkey Güncel Duyuru
Sizinleyiz...
 
 
 

Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri

Ekleyen: Supremacy - Tarih: 3-03-2015, 23:22

67
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme ve Günümüz Reklamlarının Riskleri


Öncelik olarak dünyanın kapitalist sistem üzerine kurulu olduğunu unutmayalım :) reklam aralarına diziler, video izlemek istediğiniz zaman video öncesi reklam, youtube'da bir video izleyim derken 999 tane reklam diye uzar gider.

Esasen web yayıncıları için reklam en büyük gelir kaynağıdır. Reklam engellemeyi pek tasvip etmiyorum ancak suyunu çıkaran sitelerde reklamları kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Diğer yandan Warezturkey tarzı sitelerde çokca gördüğünüz ya da hiç dikkat etmediğiniz "indir" butonuna benzeyen reklamlar ise tam bir felaket. Portalsepetleri, v9'lar, homepageler. Diğer bir deyişle virüs şeklinde bilgisayarınıza sızan, olduk olmadık yerde reklam çıkaran, ana sayfanızı kitleyen reklamlar. Aslında buna reklam demek doğru değil. Adını siz koyun.

Mesala warezturkey sitesinde reklam öğesi bulunmamaktadır. Olurda sitemizde saçma, sapan reklamlar görüyorsanız muhtemelen bir üst satırda söz ettiğim reklamlardan biri bilgisayarınıza bulaşmıştır. Günümüzün en tehlikeli virüsleri bu reklam virüsleridir. En basit örneği ile googleda portalsepeti nasıl kaldırılır araması yapınız :) ayrıca merak edip bu gibi şeyleri kurmayınız. Fazla merak iyi değildir.

Baktığım zaman uzun bir yazı olacak gibi. Diliyorum sıkılmazsınız. Esasen uzun zamandır yazmak istiyordum ancak özel işler, hayat derken eskisi gibi yazmak pek nasip olmuyor.

Yazıyorum zira insanımızın bu konuda bilinçlenmesini, gelen maillerde okuduklarımı bir nebze olsun indigemek istiyorum. Mesala v9 belasını tamindir musallat etti desem ? homepage sitesi yine bu arkadaşlara ait desem ?

1 - Öncelik olarak dikkat edilmesi gereken hususlar
1 - Her daim güncel tarayıcı, flash, java ya da benzeri eklentileri kullanıyoruz bu konu antivirüs yazılımlarından çok daha önemlidir
2 - Güncel antivirüs kullanmaya özen gösteriyoruz. Ücretli ya da ücretsiz hiç önemli değil. üç aşşa beş yukarı hepsi aynı işi görüyor.
3 - Ota, pota tıklamıyoruz :). Bir program kurarken bunu biz dahi paylaşsak ileri ileri demeden toolbar vs. kurdurmak istiyor mu dikkat ediyoruz. Biz her programı inceleme şansı bulamıyoruz. Örneğin k-lite codec pack, daemon tools lite gibi programlar ücretsizdir. Kurulumda bu gibi şeyleri kurdurmak isteyebiliyor.

nedir bu "indir" adlı reklamlar ?
Letitbit linkine tıkladım sayfa açıldı işaretlediklerim hepsi reklamdır;


Web sitelerinde yer alan bir reklam bannerı örneği daha;


bu reklamların genel özelliği .exe türünde olmasıdır. içinden ne çıkacağı coca cola sırrı gibidir. Web sitelerinde özellikle indirme sitelerinde bu tür reklam ve bannerlara dikkat ediyoruz. Bizde örneğin yıllardır indirme linkleri şu imajın altında yer alır;


bc.vc, adf.ly gibi reklam yönlendirmeleri, linkleri görmek için takla atmak vs. saçma sapan işler bize göre değildir. Tıklarsınız indirme sayfasına gidersiniz.

Yazma amacım dediğim gibi bilgisayarınızda reklam içeren bir virüs varsa girdiğiniz her sitede alakasız reklamlar çıkabilmektedir. O sitede reklam olmasa dahi.

2 - Reklam Engelleme Eklentileri
Bu eklentileri kullanmış olduğunuz web tarayıcısı ile kullanabilirsiniz. Burada sizlere 2 adet reklam engelleme eklentisi öneriyor olucam. Bunlardan ilki adblock plus hemen hemen herkesin kullanabileceği basit ve etkili bir eklentidir. Biraz daha detaylı bir eklenti isterseniz ublock origin eklentisini önerebilirim.

1 - Adlblock Plus
Google chrome, yandex, opera, mozilla, internet explorer vb. tarayıcılar içinse Adblock Plus . Bu eklentinin web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız. Açılan sayfada install for xxxx tarayıcı adı yazar ona tıklayınız. Kurulum işlemi başlayacaktır.

Örnek olarak chrome tarayıcısında kurulum yapalım. (Mozilla kullanmaktayım :) ) resimlere tıklayarak büyültebilirsiniz


Adblocktan öncesi;


Adblocktan sonrası;


2 - ublock origin
Adblock plus eklentisine göre biraz karışık gelebilir. Ancak daha fazla seçenek ve özelleştirme sunar. Her iki eklentide işinizi görür. Ban şahsen daha fazla özelleştirme, detay vb. konular için ublock origin kullanmaktayım. Yalnız özelleştirme yaparken biraz dikkat etmek lazım sitelerin temel kodlarını engelli listesine alırsanız siteler bozuk çıkabiliyor. Eklenti linkleri (Kullandığınız tarayıcı ile uyumlu olan linke tıklayın) ;

Google Chrome Eklenti Sayfası - Mozilla Firefox eklenti sayfası - Opera eklenti sayfası

3 - Bilgisayarıma Reklam Virüsü Bulaştı Önerdiğiniz Programlar
1 - AdwCleaner
2 - Junkware Removal Tool
3 - Zemana Antimalware
4 - Emsisoft Emergency Kit
5 - Malwarebytes Anti-Malware
6 - Combofix (Bu yazılım son çare olarak kullanılmalı çeşitli programlar kullandınız ancak işe yaramadıysa ve format atma düşünceniz varsa bu programı kullanın)


4 - Gereksiz notlar
Gerizekalının biri yorum kısmına "x sitelerde bu tip reklamlar var, yönlendirme linkleride var ama daha çabuk dosya indirebiliyoruz. Siz ise sitenize reklam almamak ile övünüyorsunuz tabi para tatlı" şeklinde yazmış.

Öncelik olarak sana giren çıkan ne ? Sen delikanlı gibi bu tip reklamlar yayın eden sitem var yazsana. Hayır kazancım sana niye dert oluyor ? Kazancıma kafa yoracak kadar götsün . E peki godoş gideri nerene sokacaz ? Uptobox'un kazanç sistemi var mı ? (Yok), Uploaded kazanç sistemi var mı ? (Var gibi ama yok Türkiye'de kullanılmama nedeni bu). Bir turbobit kalıyor. Kazandırıyor mu ? İmkanlar dahilinde uptobox veriyorum ücretsiz indirmesi iyi, uploaded veriyorum debridlerde kullanabilsinler diye. Zippyshare veriyorum amk sitesinde o kadar reklam var ki google bir süre sonra diyor ki hacı bu link verdiğin site zararlı akıllı ol seninde fişini çekerim. Turbobit kullanıyorum ve zorundayım dosyamı en sağlam saklayan host.

Hayır reklam almış olsam filehostlardan çok çok daha fazla kazanç sağlarım bunu en gerizekalı site sahibi dahi bilir. Warezturkeye ait sunucu, yükleme yapılan sunucu, 2013'ten bu yana depolama için kullandığımız ve artık yetmeyen ve artık ödeme güçlüğü çektiğimiz sunucuyu ne yapacağız;


bunlar su yakıyor demi. Ulan hepsini geç burası hayır kurumuna benziyor mu ? Hayır kurumu bile bağış ile dönüyor. Sen adamsan dropbox ya da google drive business paketleri almamıza sponsor olursun biz de oralardan alternatif veririz. Bu gibi kişisel kullanıma özgü hesapları telif nedeni ile uçarsa yenisi tekrar tekrar alacaksın ve her ay ödemeleri düzenli yapacaksın. Al film siteleri videoları drive'dan veriyordu ne oldu ? Bi akıllı sizsiniz.

Geliyor mail.ru diyor. Mail.ru sana 16 gb alan, 2 gb tek başına dosya yükleme izni verir. Ben 1 ayda 1 tb dosya yüklüyorum ne yapacaz ? Ücretli paketlerin parasını sen verecek misin ? Hepsini geç spamcı rus servislerini kullanmak zorunda mıyım ? Bak siteye yandex browser dahi yok. Niye ? Yandex reklam teklif ediyor gelen reklamı bile kabul etmiyorum. Otun, bokun içinden çıkan spamcı yandexi siteme sokmuyorum. Herşey görüldüğü üzere para. Peki göt lalesi bu çarkın neresinde sen varsın ? Hangi yaralı parmağa işiyorsun ?

Ve evet övünüyorum ulan. Reklam almadığım, senden daha kaliteli bir site çıkardığım, samimi olduğum, kendi çıkarımdan önce insanları düşündüğüm için övünüyorum. Sayın göt lalesi sen de çok iyi biliyorsun günümüzde filehost kazancı diye birşey kalmadı ve reklam alsam kat kat fazlasını cukkalarım.

Sonuç olarak böyle götlere üzülüyorum sadece. Kıskanç, düşünmekten yoksun, kendini düşünen. Sitemi beğenmiyor, yayın politikamı beğenmiyor ve gelip aklınca giydirmeye çalışıyor. Ben bulunmadık hint kumaşı değilim ve eğer boş adamları siteye çekmek istiyor olsaydım ona göre yayın yapardım. Benim yayın politikama saygı duyarsın ya da sana uygun olan sitelere yönelirsin. Bu kadar basit.

Kategori: İpuçları

Merhabalar, Sitemizi Ziyaretçi olarak görüntülemektesiniz.
Sitemize üye olmak zorunda değilsiniz ve üye olmanın ek bir avantajı yok. Linklerimizin büyük bir kısmı herkese açıktır. Hemen üst kısımda İndirme Linkleri altında linkleri görebilirsiniz. Eğer illa üye olmak isterseniz Üyelik formu için buraya tıklayın ve üyelik işlemini yapın.
<
 • 6 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 2
25 Aralık 2018 16:03

zango777

 • Üye Grubu: Üye
 
Sitenin yayın politikası, şeffaflığı oldukça iyi. Emeği geçenlere teşekkürler. Adminin dediği gibi greksizlerin burada işi yok:)

<
 • 53 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
25 Kasım 2018 18:53

sekoya

 • Üye Grubu: Üye
 
uzun yıllardır takip ettiğim bir site burası ve şimdiye kadar hiç bir zararını görmedim duymadım...elbetteki devamlılk için reklam geliri şart işte bu nedenle yıllardır ücretsiz kullanıyoruz...emeği geçenlere teşekkürler...

<
 • 3 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
21 Kasım 2018 13:39

karasafak

 • Üye Grubu: Üye
 
Özgün Bir Konu Olmuş,Sıkılmadan Okudum Teşekkürler. :)

<
 • 27 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
24 Eylül 2018 21:48

e-baris

 • Üye Grubu: Üye
 
teşekkürler iyi bir bilgi paylaşımı olmuş

<
 • 0 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
7 Eylül 2018 06:38

Ziyaretçi CEM

 • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
Hahaha iyi dedin emeğe saygı.

<
 • 2 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 2
25 May 2018 15:45

MKOCAADAM

 • Üye Grubu: Üye
 
Valla merak edip okudum ve siteye kayıt olmaya karar verdim.
Kalitenizden ödün vermeyerek yaptığınız hizmetin değeri büyük, sizi yürekten tebrik ediyorum :)

<
 • 5 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 1
17 May 2018 11:14

arti17

 • Üye Grubu: Üye
 
uBlock Origin reklam engelleme eklentiss firefox , opera ve chrome 'da bu kurulabilir.

<
 • 6 791 Yorumu var
 • 8 814 Konusu var
 • Beğendim
 • 2
21 Nisan 2018 17:55

Supremacy

 • Üye Grubu: Yönetici
 
maxemilian1,
Ublock ya da benzeri araçlar sadece reklam engellemiyor. Sosyal ağ butonları vb. şeyleride engelliyor. Mesela ublock kapalı değil mi? En alt sağ kısımda 3 tane buton var. Facebook, blogger, google+. Bunları engelliyor. Ublocku aç onlar uçar gider. Warezturkey reklam öğesi içermemektedir. Bu bizim yayın politikamız ile alakalı bir konudur.

<
 • 21 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 0
21 Nisan 2018 15:27

maxemilian1

 • Üye Grubu: Üye
 
Bu çalıişma reklam yerleştirmeyi hak ediyor.

U blockta beyaz listeye ekledim siteyi ama sitede reklam görünmüyor.
ama ublock açıkken 3 reklam engelliyordu sitede.

<
 • 21 Yorumu var
 • 0 Konusu var
 • Beğendim
 • 2
21 Nisan 2018 15:20

maxemilian1

 • Üye Grubu: Üye
 
add whitelist warezturkey.org
helal sizin gibi içerik sunana helal gerçekten

Önceki Sonraki
Bilgi
Ziyaretçi grubunun yorum yapmasına izin verilmemektedir. (Yorum sistemi kapalı ve bunun için mail atmayınız.)