» » 4 Kolay Adımda Forum Oluşturun

Windows 7 Tüm Sürümler Tek DVD
Windows 10 Tüm Sürümler indir
Adobe Cloud Tüm Sürümler indir
Warezturkey Güncel Duyuru
Sizinleyiz...
 
 
 

4 Kolay Adımda Forum Oluşturun

Ekleyen: Admin - Tarih: 11-04-2008, 00:59

1


Kayıtsız şartsız tek yöneticisi olacağınız bir forum kurmak en fazla 5 dakika. Hem de ücretsiz.

İnternetin en zevkli yanlarından biri dünya üzerindeki herkesle bilgi alışverişinde bulunabilmektir heralde. Bunu en iyi sağlayan şeyler de forumlardır. Her gün internet üzerindeki onbinlerce foruma milyonlarca yeni post ekleniyor ve bu forum cılgınlığı da büyük bir hızla artıyor.

Dünya capındaki bu kadar cok forumdan hicbirinin sizin ihtiyacınız olan forum özelliklerini birebir karşıladığını düşünmüyorsanız ya da kendi sınıfınız ya da okulunuz icin internet üzerinden bir paylaşım alanı oluşturmayı düşünüyorsanız sadece birkac dakika icinde tamamen kendi istediğiniz şekilde bir forum sahibi olabilirsiniz.

Eğer hemen bir forum oluşturmak istiyorsanız forumotion'a girin ve ekranın sağ tarafındaki “create a free forum” a tıklayarak forumumuzu şekillendirmeye başlayın.

İmaj herşeydir
Forum söz konusu olduğunda popülerliği belirleyecek en önemli etkenlerden birisi de özgünlüğüdür. Tek bakışta akılda kalacak bir forum sayfası kullanıcıların daha sonra forumu hatırlayıp tekrar ziyaret etmesi icin önemli bir noktadır.

Bizim de forum oluşturma adımlarımızdan birincisi forumun görünüşü olacak. Karşınıza gelen ekranda 7 tane farklı renk seceneği ve en sağ altta da “hitskin.com” butonu göreceksiniz. Bu noktada hitskin temalarını kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hitskin butonuna bastığımızda acılan yeni sayfadan detaylı bir arama da yapabilirsiniz. İlk arama kriteri olarak forum dilinizi belirlemekte fayda var. Eğer Türkce bir forum tasarlıyorsanız sizin karşınıza Türkce dil seceneğini destekleyen temalar gelecek.

Ayrıca forumun konusuna göre, ana ve yan renk gibi farklı kriterlere göre de arama yapmak mümkün. Gözünüze kestirdiğiniz bir temaya tıklayarak daha büyük bir şekilde gördükten sonra ekranın sağ altındaki “create my forum with this skin” butonuna basarak forumumuzu bu temayla oluşturmaya başlayabiliriz.

Forum detayları
Forum oluşturmadaki ikinci basamağımız ise forumun konusu ve adı gibi bilgileri doldurmak olacaktır. “Title of your forum” kısmına forumumuz icin uygun gördüğümüz bir isim yazarak bu bilgileri de hızlıca doldurmaya başlayabiliriz.

“Category” kısmındaki seceneklerden forumun konusuna en uygun olanı sectikten sonra “Description” bölümüne forumumuz hakkında kısa bir acıklama yazıyoruz. Bu acıklama forumun amacı, konusu veya kimlere hitap ettiği gibi bilgiler olabilir.

“Internet address of your forum” kısmında da forumumuz icin bir internet adresi belirmememiz gerekmekte. Adresi forum ismiyle aynı secersek akılda kalması kolaylaşabilir. Adres icin bir de uzantı belirledikten sonra forumumuzun dil seceneğini ve saat dilimini ayarlamaya geliyor sıra.

Admin bilgileri
Forumu oluşturmadan önceki son aşama ise sizin forumda değişiklikler yapmanıza olanak sağlayacak “Admin” kullanıcı hesabını oluşturmayla alakalı.

İlk olarak forumda herhangi bir güvenlik sorunu oluştuğu taktirde kullanılmak üzere bir mail adresi vermemiz gerekiyor. Eğer birden cok mail adresiniz var ise en güvenli olduğuna inandığınız ve en sık kullandığınız mail adresini vermekte fayda var.

En az 6 karakterden oluşan ve icinde harf ve numaralar barındıran bir şifre de belirledikten sonra kullanıcı sözleşmesini okuyup kabul ettiğimize dair onayı verdikten sonra şifremizi bir kere daha yazarak doğruluyoruz ve forumumuz oluşturuluyor.

Güc sizde artık
Forumunuzun linkine tıkladığınızda sizden “Admin” kullanıcı hesabı ile giriş yapmanızı isteyecektir. Bunu da yaptıktan sonra artık forumunuzun her türlü ayarlarını değiştirebilir, istediğiniz kategorileri acabilir, kullanıcı haklarını değiştirebilirsiniz. Artık herşey sizin forumunuzu ne kadar tanıtacağınıza ve nasıl yöneticeğinize kalmış.

Kaynak: http://pcworld.com.tr/4-kolay-adimda-forum-olusturun-makale_2691.html

Kategori: İpuçları

Merhabalar, Sitemizi Ziyaretçi olarak görüntülemektesiniz.
Linkleri görmek için üye olmanız gerekmez. Hemen üst kısımda İndirme Linkleri altında linkleri görebilirsiniz. Eğer üye olmak isterseniz Üyelik formu için buraya tıklayın ve üyelik işlemini yapın.
<
  • 0 Yorumu var
  • 0 Konusu var
  • Beğendim
  • 0
14 Mart 2010 10:08

muuustaafaaa

  • Üye Grubu: Ziyaretçi
 
Çoooook Teşekkür ediyorum.Allah razı olsun sizlerden.İnanın böyle geniş bir içeriği olan internet sitesi görmedim ben.İşinizi Çoook iyi yapıyorsunuz.

Ama sormak istediğim bir soru var??

Ben oluşturduğum o forum sitesinde sizin gibi upload lar yapabilecek miyim??Yani Film filan gibi.Başkalarının film indirmesini sağlayabilecek miyim yarattığım forumda.Yani buna hakkım var mı benim??

Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.